niedziela, 27 marca 2011

Dzień Otwarty „Przygarnij mnie” - 27 marca 2011

Nadeszła wiosna i wiele osób aktywnie włączyło się do aktywnych działań na rzecz zwierząt.
Wszyscy czuliśmy, że Dzień Otwarty był nam bardzo potrzebny, żeby móc się spotkać i wspólnie zwrócić uwagę na potrzebę adopcji schroniskowych zwierzaków. Dzięki dotychczasowym spotkaniom uformowała się swoista społeczność ludzi wrażliwych, chętnych poświęcać swój wolny czas na rzecz istot zależnych od człowieka.
Wiosnę rozpoczynamy od wyjątkowo dużej liczby zwierząt do adopcji: 340 psów, 120 kotów i 99 zwierząt egzotycznych ! Potrzebujemy nowych pomysłów, otwartych głów i skutecznych akcji.
Nie zabrakło słońca i gości. Jak zwykle wiele czasu poświęciliśmy na akcję edukacyjną, tym razem związaną z tematyką zoopsychologiczną. Doktor Iwona Rucińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie interesująco i klarownie pokazała związek pomiędzy działaniami człowieka i postawami wobec zwierząt a ich reakcją i zachowaniami w przyszłości.
Dziękujemy za aktywny udział Koła Przyjaciół Schroniska przy Szkole Podstawowej Nr 28, którzy występując w strojach psa i kota nadali dniu ciepłą i przyjazną atmosferę.
Dopisała po raz kolejny Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie. Wielkie uznanie dla nauczycieli którzy doceniają pedagogiczny aspekt takiego uczestnictwa.
Fantastyczne możliwości, które drzemią w psach różnych ras pokazały psy w Agility i Dogfrisbee prezentowane przez zawodników Frambos Club K-9. Oczywiście fotografie oddają tylko częściowo umiejętności wyzwolone podczas treningów klubu. Dziękujemy za piękny pokaz.
Wspaniałe poparcie dla działań na rzecz zwierząt otrzymaliśmy od Krzysztofa Cugowskiego, który wraz z żoną Joanną był naszym gościem specjalnym. To również dzięki ich obecności adoptowano 10 psów i 2 koty, a dodatkowo cztery zostały zarezerwowane. Krzysztof Cugowski zawsze miał zwierzaki w swoim domu, a obecnie ma dwa psy i jednego kota. Dziękujemy za Twoje wsparcie i wsparcie synów Piotra i Wojciecha, którzy jako pierwsi w 2008 roku zgodzili się  pomóc mądrej adopcji w lubelskim schronisku. Dziękujemy, że można na Was polegać.


Program
* “Wpływ wieku na zachowania psów”
zoopsycholog Darek Ornal - godz. 12:20
* “Czego Azorek się nie nauczy tego Azor
nie będzie umiał ” zoopsycholog dr Iwona Rucińska
- godz. 12:40
* Pokaz Agility, Dogfrisbee, posłuszeństwa i obrony
zawodników Frambos Club K-9 - godz. 13:15
* “Pieskie życie w naszych rękach” Koło Przyjaciół
Schroniska przy SP nr 28 w Lublinie - godz. 14:00
* Adopcje psów i kotów
Prowadzenie: Ryszarda Todys


a naszym gościem specjalnym będzie
Krzysztof Cugowski z Budki Suflera
Serdecznie zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz